Base de conocimiento ESET

Jak uruchomić skanowanie komputera na żądanie? (4.x)

Numer artykułu: KB2159 |Ostanio zaktualizowany: 9 wrzesień 2015

Jeśli podejrzewasz, że Twój komputer może być zainfekowany (działa wolniej lub dzieją się dziwne rzeczy), powinieneś przeskanować komputer na żądanie. Zalecamy uruchamianie takowego skanowania co najmniej dwa razy w miesiącu, lub częściej dla komputerów szczególnie narażonych na zagrożenia. Regularne skanowanie może uchronić Twój komputer przed:

  • Zagrożeniami, które istniały w systemie przed instalacją rozwiązań firmy ESET
  • Potencjalnie szkodliwymi plikami w systemie, które mogą zostać nie wykryte przez starsze bazy sygnatur wirusów
  • Infekcjami, które miały miejsce podczas wyłączenia usługi skanowania w czasie rzeczywistym.(możliwe tylko, jeśli użytkownik wcześniej wyłączył tą usługę)

1. Otwórz główne okno programu poprzez kliknięcie ikony programu ESET znajdującej się obok zegara systemowego, lub poprzez kliknięcie w menu Start --> Wszystkie programy --> ESET ESET Smart Security lub ESET NOD32 Antivirus.

2. Zmień tryb widoku w oknie aplikacji na zaawansowany, w tym celu kliknij Zmień… w lewym dolnym rogu okna aplikacji, lub użyj skrótu klawiszowego CTRL + M.

3. Uruchom usługę Skanowanie komputera --> Skanowanie inteligentne

4. Po zakończeniu w oknie podsumowania wyświetlona zostanie liczba przeskanowanych, zainfekowanych i wyleczonych obiektów. Kliknij OK. aby wrócić do okna głównego programu. Aby wyświetlić szczegóły przeprowadzonego skanowania przejdź do kroku 5

5. Przejdź na zakładkę Narzędzia --> Pliki dziennika. Z rozwijanej listy Protokół wybierz Skanowanie komputera na żądanie

6. Kliknij dwukrotnie na najnowszym wpisie (pierwszy od góry). Otworzy się nowe okno z szczegółami skanowania.

Oceń ten artykuł:
Nie możemy odpowiedzieć na Twoje pytanie przesłane za pomocą tego formularza. Prośba o pomoc powinna być wysłana za pomocą tradycyjnego kanału kontaktowego z działem pomocy technicznej.